Range Rover Evoque 2.0 Si4 - test - yorum // ototest.tv

Range Rover'ın yeni ve en küçük SUV modeli Evoque, 2.0 litrelik benzinli motoruyla ototest.tv yorumcuları Selim Erkek ve Tulu Darıcan tarafından yorumlanıyor.

More Videos...


Ford Fiesta 1.4 TDCi Titanium test - yorum // ototest.tv
2011 yılının ilk 11 ayında Türkiye'de en çok satılan hatchback B segmenti araç olan Ford Fiesta, ototest.tv yorumcuları Selim Erkek ve Tulu Darıcan tarafından yorumlandı.

Yeni Chevrolet Trax test -- sürüş izlenimi, yakıt tüketimi ve yorum videosu
Bugün sizler için inceleyeceğimiz araç Chevrolet Trax. Markayı B -- crossover segmentinde temsil eden araç Opel Mokka ile aynı platform üzerine geliştirilmiş. Güçlü bir tasarımı olan Trax, kısa küt bir buruna sahip. Köşeli farlar ön bölümde dikkat çekerken; sis farları tamponun köşelerine konumlandırılmış. Aracın boyasının arazide zarar görmemesi için tamponların, çamurlukların ve kapıların altı, siyah plastik ile kaplanmış. Bu kısma yapılan alüminyum görünümlü eklentilerse şıklığı artırmış. Arka kısım, ön bölüme göre daha sıradan. Stoplar, farlar gibi köşeli olarak tasarlanmış. 4.278 mm uzunluğa sahip olan Trax; bu boyuna karşın daha ufak görünüyor. Ufak tutulan camlar ve yüksek tavan çizgisi, bu algıyı yaratan en önemli detaylar. Chevrolet Trax'in en büyük ve yeni rakipleri Renault Captur ve Peugeot 2008. Trax, bu iki modelden daha uzun ve yüksek. Trax'in iç mekanı küçük bir takım karması gibi. Göstergeler Spark modelinden devşirilirken, orta konsolun alt kısmı Cruze modelinden tanıdık. Otomobilde MyLink ismi verilen bir multimedya ekranı bulunuyor. Bu ekran sayesinde pek çok özelliği dokunmatik olarak yönetmek mümkün. Büyük torpido ve torpido üstü ikinci bir kapaklı göz iç mekandaki ihtiyaçları karşılıyor. Trax 356 litre bagaj hacmi sunuyor. Bu hacim arka koltuklar yatırıldığında 785 litreye çıkıyor. Chevrolet Trax, Türkiye'de 1.6 litre atmosferik ve 1.4 litre turbo benzinli motorlarla satılıyor. Test ettiğimiz model 1.4 litrelik turbo versiyondu. Bu motor 4900 devirde 140 beygir güç, 1850 devirden itibarense 220 Nm tork üretiyor. Motor alt devirlerden itibaren canlı bir karaktere sahip. Performans anlamında kullanıcısını üzmüyor. Fabrika verilerine göre 0'dan saatte 100 km hıza 9.8 saniyede ulaşan aracın karma tüketim ortalaması ise 6.4 litre. Bu tüketim ortalaması hayal olmasına karşın, sakin kullanımlarda 8 litre dolaylarında bir ortalama yakalamak mümkün. Ancak performans tutkunu iseniz 2 haneli tüketim ortalaması sizi şaşırtmasın. Chevrolet Trax modelinde, yüksek yapının getirdiği dinamikleri sönümleyecek sert süspansiyonlar kullanılmış. Araç hızlı virajlarda bile esnemeyerek göz dolduruyor. Ancak sert süspansiyon darbelerin iç mekanda hissedilmesine yol açıyor. 4x4 sisteminin de etkisi ile Trax iyi bir yol tutuşa sahip. Bu sistemi görüp kendiniz kıra, bayıra vurmak isteyebilirsiniz. Makul koşullarda aracın arazi kabiliyetleri başarılı; fakat karoserin açıları fazlasına imkan sağlamıyor. Trax ile Chevrolet başarılı bir araç ortaya koymuş. Aracın tek eksiği dizel motor sunulmuyor oluşu. Alınabilir tek seçenek olarak 1.4 litrelik turbo versiyon görünüyor. 4x4 seçeneğinin de bulunuyor oluşu B crossoverlar arasında Trax'i ayrı bir noktaya taşıyor.

Chevrolet Aveo Sedan 1.4 test yorum // ototest.tv
Chevrolet'nin B sınıfı modeli Aveo, sedan karoseri ve 1.4 litrelik benzinli motoruyla ototest.tv yorumcuları Selim Erkek ve Tulu Darıcan tarafından yorumlanıyor.

Yeni Ford Focus 1.6 TDCi dizel test sürüşü - yorum - inceleme // ototest.tv
Bugün sizler için, Ford’un geçtiğimiz aylarda makyajlanan kompakt sınıf temsilcisi Focus’u test edeceğiz. ’90’lı yılların sonunda efsanevi Escort modelinin yerinin alan Focus, 2005 ve 2010’da iki kez kasa değiştirdi. Son nesline kadar Avrupa ve Amerika pazarları için ayrı Focus modelleri tasarlanırken, 2010 yılında tanıtılan jenerasyon tüm dünyada aynı tasarımla satıldı. Devamı: http://www.ototest.tv
Follow