Czech Police vs. motorbike

Police chase in the streets of Prague, capital of Czech Republic 31.8.2007

More Videos...


Truckers stop pursuit
Truckers help police stop a dangerous chase and may have possibly saved lives that day. This IS the real video guys!! If you want to see the fake video, it's called "How to out cycle a police car"

Police Chase - Suzuki SV1000S vs Swedish Police
Swedish police chasing a SV1000S -04. The rider was arrested in his home and pleaded guilty which was a stupid thing to do. In Sweden you have no obligation to give information who was riding your bike. The police must prove you were riding at the time and that is almost impossible if you use a helmet. If you think this was an SV650, use https://www21.vv.se/fordonsfraga/ and you will find out.

atv vs police
atv vs police

řidič AVIE dostal diabetický záchvat
11.10.2010 14:50 dálnice D8 Předem bych se chtěl omluvit za svůj přestupek, držení telefonu za jízdy a doufám, že mi policista, kterého jsem svezl promine a všichni ostatní taky. Normálně se věnuju plně řízení, ale to by jste teď nemohli vidět tohle. Jedu si tak z jednání z Prahy, najíždím na D8 a říkám si proč je kolona na výjezdu z Prahy......a ne naopak...asi nějaký omezení.......a on řidič AVIe s kontejnerem, dostal diabetickej záchvat. Nakonec sem svezl policistu co se ho snažil zastavit. NĚKTERÉ ZÁŽITKY SI NEKOUPÍTE ANI VE FIRMĚ NA ZÁŽITKY :)
Follow